Jak działa

Centralna Baza Aptek?

Centralna Baza Aptek jest inteligentnym systemem, który dzięki nowoczesnym narzędziom programistycznym na bieżąco aktualizuje informacje dotyczące punktów sprzedaży farmaceutyków oraz daje nieograniczone możliwości mapowania punków w zależności od potrzeb Klienta.

Nasz system odzwierciedla najbardziej aktualne dane dotyczące działających w Polsce aptek oraz punktów aptecznych dzięki codziennej aktualizacji bazy według krajowego Rejestru Aptek. Sprawdzane i automatycznie dodawane są nowopowstałe punkty, a także wprowadzane są ewentualne zmiany, w tym przede wszystkim status działania apteki.

Rejestr Krajowy nie jest jednak jedynym źródłem danych – system posiada możliwość importu z dowolnych źródeł (np. system RSA24, baza Navicon, IMS-Group, One-Key), w związku z tym dla każdego punktu aptecznego można dodać niezbędne w pracy Klienta atrybuty. Nowoczesne narzędzia pozwalają w inteligentny sposób mapować poszczególne punkty sprzedażowe sprawdzając zgodność zdefiniowanych atrybutów, w tym przede wszystkim Gif ID, ale również po danych, które mogą wydawać się mało precyzyjne – jak np. sam adres apteki.

Dodatkowo rynek produktów farmaceutycznych to nie tylko apteki stacjonarne uwzględniane przez Rejestr Krajowy, ale także apteki internetowe, drogerie czy magazyny apteczne – Centralna Baza Aptek daje więc możliwość wprowadzenia danych tego typu punktów.

W celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie całość procesu jest na bieżąco monitorowana, a wszelkie wątpliwości sprawdzane i prostowane przez doświadczonych pracowników support-u.  W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość ręcznej zmiany danych wybranej apteki – zdarzają się sytuacje, że informacje na temat działania jakiejś apteki docierają do nas szybciej niż zostaną zaktualizowane w Krajowym Rejestrze.

Centralna baza aptek pozwala na bezproblemowe pozyskanie informacji na temat interesujących punktów aptecznych czy sieci aptek poprzez łatwy w obsłudze zestaw filtrów. Daje również możliwość pobrania interesujących danych w formie arkusza kalkulacyjnego Excel.

Interesuje Cię dostęp do największej bazy aptek w Polsce?